Moda

Julia Banaś dla Solar

Twarzą kampanii Solar F/W 2017/18 została Julia Banaś. Supermodelka, obecnie jedna z najbardziej rozpoznawalnych na świecie polskich modelek, zaprezentowała najnowsza kolekcję marki w przestrzeni gdańskiego Teatru Szekspirowskiego.

Moda

Dobry Wzór 2017

Miło nam poinformować, że nasz hitowy płaszcz z kolekcji S/S 2017 zdobył tytuł "finalista Konkursu Dobry Wzór 2017" organizowanego przez Insytut Wzornictwa Przemysłowego. Finał konkursu dopiero jesienią, jednak już teraz trzymajcie za nas kciuki.

Moda

RAJSKIE PTAKI

Różowe włosy, oczy obrysowane granatową kredką, usta pomalowane intensywnie na czerwono. Wyrazisty róż na policzkach, dużo kolorowej biżuterii. Na głowie kapelusz, w dłoni laska, na ramieniu boa. Eklektyzm i feeria barw. Oto rajskie ptaki blogosfery, dla których wiek nie ma znaczenia. Liczy się moda. I dobra zabawa.

Design

NATURALNY WZÓR

Kwiaty i roślinne motywy zdobią nie tylko ubrania, ale też naczynia, meble, a nawet samochody. Nadruki z egzotycznymi owocami i rozłożystymi liśćmi palmy jeszcze niedawno kojarzone z wakacyjną walizką, dziś śmiało wkraczają do przestrzeni biurowej – od garderoby po okładki notatników.

Kultura

LITERACKIE WNĘTRZE

Księgarnia Carturesti Carusel to obowiązkowy punkt na mapie Bukaresztu. Podczas spaceru po stolicy Rumunii, nasz wzrok przykuje najpierw piękny XIX-wieczny budynek przy ulicy Strada Lipscani 55 z przejrzystą witryną. A to tylko kuszące zaproszenie do środka.