O sesji wizerunkowej

< wróć do bloga

ruziaaa

O sesji wizerunkowej

W sesji wizerunkowej w sezonie jesień/zima 20/21 Solar stawia na minimalizm i prostotę scenografii. Stylizacje zostały przedstawione na tłach, których kolory odwzorowują odcienie jesiennego słońca. Poranki bywają chłodne i świetliste. Zgodnie z upływem godzin nadchodzą pełne ciepła, złote momenty. Z kolei wieczorami zachody słońca mienią się najgłębszymi odcieniami czerwieni i różu. Cienie, współgrające z przezroczystościami i powłóczystymi tkaninami, nadają dodatkowej aury tajemnicy i eteryczności, podkreślając kobiecość fasonów.

Moda w sesji odgrywa najważniejszą rolę – dosłownie i w przenośni. Kolekcja obfituje w teatralne akcenty, pełen ekspresji dramatyzm przy jednoczesnej zabawie formą. Przeskalowane fasony z zarysowanymi liniami ramion, drapowania, mocno zaakcentowane talie i klasyczne printy w nowatorskiej odsłonie to elementy wychodzące na pierwszym plan w kolekcji.

W modzie ważne są impresja, pierwsze wrażenie, ale również budowanie kontekstów. Zabawa formą, nadanie kolekcji lekkości, a przede wszystkim podkreślenie jej pozytywnego charakteru przyświecało nam podczas tworzenia kampanii wizerunkowej na nadchodzący jesienno-zimowy sezon” – mówi Aleksandra Danel, Wiceprezes Zarządu Solar Company S.A.

Oprócz obrazów lookbookowych powstały dodatkowe kreacje budujące klimat i atmosferę nadchodzącego sezonu. Zdjęcia, jak i kolekcja, są ze sobą spójne i wzajemnie się dopełniają. Fotograf, Łukasz Pukowiec, uchwycił piękno natury, które w jednoznaczny sposób wskazuje na inspiracje projektantek przy tworzeniu modeli. Kolaże zdjęć i bogata narracja wizualna to nowa, świeża forma przedstawienia sesji wizerunkowej. W podobnym klimacie utrzymane są video promujące sezon. Żakardowy wzór na satynowej tkaninie koresponduje z falami na tafli jeziora skąpanymi w złotych promieniach. Kwiaty nawiązują do charakterystycznego dla marki deseniu. Wiatr i wędrówka chmur akcentują lekkość i zwiewność tkanin.

Łukasz Pukowiec zrealizował sesję wizerunkową dla marki Solar w sezonie jesień/zima 2018/2019. Fotograf, który od lat związany jest z Londynem, współpracował z takimi magazynami, jak Vogue, GQ czy Dazed&Confused. Autorem zdjęć backstage jest Mateusz Grzelak. Młody fotograf w niesztampowy sposób przedstawił sylwetki z sesji za pomocą zdjęć analogowych i polaroidów.

Przed obiektywami Pukowca i Grzelaka stanęła Maria Marecka. Modelka młodego pokolenia pozowała dla wielu polskich marek odzieżowych i biżuteryjnych, a także magazynów mody – zarówno w kraju, jak i za granicą. Występowała w sesjach okładowych dla Elle Polska, Twój STYL, Harper’s Baazar Japan, Vogue Italia czy Vogue UK. Marecka uczestniczyła w pokazach w trakcie Fashion Weeks, m.in. dla marek Etro czy Ermanno Scervino.

Fotograf: Łukasz Pukowiec 
Fotograf 2nd unit: Mateusz Grzelak
Modelka: Maria Marecka @ModelPLUS
Stylistka: Maja Naskrętska
Asystentka stylistki: Marta Zaczyńska
Włosy i makijaż: Aneta Kostrzewa @I Like Photo
Video: Marcin Morawicki @Hart Warsaw
Produkcja: Warsaw Creatives

 WIĘCEJ ZDJĘĆ W NASZYCH SOCIAL MEDIA.

ZAPRASZAMY DO OBSERWOWANIA: @INSTAGRAM | @FACEBOOK | @LINKEDIN | @YOUTUBE

< wróć do bloga