Konkurs 30/100

< wróć do bloga

20200225_MATIGRZELAK_SOLAR_BWA_0458

Konkurs 30/100

W ramach projektu „30/100” absolwenci i studenci zaprzyjaźnionego z Solar Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu zaprojektowali grafiki w formacie 54x54 cm. Format, czyli próba zamknięcie fragmentu sztuki w kwadracie, stały się inspiracją dla nazwy wieńczących projekt wystaw. SOLAR fascynuje świeże spojrzenie młodych artystów na sztukę, które naturalnie współgra z modą: marka od zawsze była otwarta na takie połączenia. W przestrzeniach akademickich kiełkują niebanalne pomysły i dojrzewają awangardowe rozwiązania. Moda i sztuka uwielbiają się przeplatać! Młodzi projektanci wykazali się sporym wyczuciem oraz znajomością trendów, a przy tym z lekkością połączyli to, co modne, z tym, co ulotne charakterystyczne dla sztuki. Twórcy zastosowali rozmaite techniki: kolażu, fotografii czy malowania farbami.. Tak powstały niepowtarzalne wzory, a pięć z nich przenieśliśmy na apaszki, które wzbogacają kolekcję Solar wiosna/lato 2020. 

Spośród nadesłanych prac wyłoniono 30 projektów. Przy ich kreowaniu artyści mieli pełną dowolność twórczą, co zaowocowało wzorami natury: ptaków, morza czy roślin, charakterystycznego dla marki motywu twarzy. Twórcy zastosowali rozmaite techniki: kolażu, fotografii czy malowania farbami, zaznaczając przy tym, że kolorystyka wykorzystana w grafikach nawiązuje do ich osobistych preferencji. Tak powstały niepowtarzalne wzory, a pięć z nich przeniesiono na apaszki, które uzupełniają kolekcję Solar wiosna/lato 2020.  

Projektowi towarzyszyły wystawy pokonkursowe. Wernisaż odbył się w Galerii Scena Duża UAP w Poznaniu. Następnie wyróżnione projekty zostały zaprezentowane w przestrzeni Centrum Sztuki i Biznesu Stary Browar. 25 lutego w galerii BWA w Warszawie odbył się press day - przybliżyliśmy koncepcję współpracy redaktorom mody, stylistom, influencerom. 

Prace zostaną wystawione także w centrum handlowym Galeria Młociny w Warszawie - zapraszamy od 29 lutego.

Autorem identyfikacji konkursu - plakatu i animacji - jest Grzegorz Myćka, związany z Poznaniem artysta.

< wróć do bloga