Solar społecznie odpowiedzialny

Naszym długofalowym celem jest zbudowanie wśród naszych pracownic/pracowników społeczności, która w pierwszej kolejności korzystając z własnych zasobów, a następnie ze wsparcia firmy, wspólnie wspiera lub realizuje wybrany cel - to jedne z filarów realizowanej przez nas polityki społecznie odpowiedzialnej firmy.

FIRMA

WSPARCIE LOKALNE, DZIELENIE SIĘ WIEDZĄ, ZAINTERESOWANIA SZTUKĄ I SPORTEM

EKOLOGIA

Wierzymy, że systematycznymi działaniami jesteśmy w stanie dbać o środowisko naturalne
.

 

W myśl zasady "nie wyrzucaj - wykorzystaj", stawiamy na wielokrotnie wykorzystanie materiałów typu kartony, papier czy segregatory oraz regularnie przekazujemy materiały ekspozycyjne na potrzeby poznańskich teatrów i Katedry Ubioru UAP.

 

Dbamy o jakość wykonania naszych produktów, która gwarantuje długi cykl życia, a także o ilości produkcyjne zgodne z zapotrzebowaniem. Dzięki rozbudowanej sieci sklepów outletowych nie utylizujemy ubrań, a z sezonu na sezon coraz większą część produkcji przenosimy do polskich szwalni.

 

W sklepie internetowym korzystamy z kartonów z certyfikatem FSC, produkowanych zgodnie z zasadami dobrej praktyki oraz z systemem zarządzania jakością i środowiskiem.

 

W ramach dołączenia do inicjatywy Stowarzyszenia Otwarte Klatki, zobowiązaliśmy się nie używać naturalnych futer przy okazji produkcji ubrań.

 

Współpracujemy z firmą Saint-Honoré Paris, który jest dostawcą manekinów do naszych sklepów. Manekiny powstają z materiałów z recyklingu. Dodatkowo marka za każde zamówienie sadzi w naszym imieniu drzewo.

 

Cyklicznie organizujemy w siedzibie firmy kiermasze tkanin posezonowych, dostępne dla wszystkich zainteresowanych, dzięki temu niewykorzystane tkaniny dostają drugie życie.

 

POMAGAMY


Od wielu lat wspieramy placówkę Przyjazny Dom w Trzciance. Oprócz pomocy rzeczowej, jesteśmy w stałym kontakcie i organizujemy regularne spotkania z podopiecznymi placówki. Dodatkowo angażujemy pracownice/pracowników i wspólnie organizujemy zbiórki pomocowe dla lokalnych przytulisk dla zwierząt i domów pomocowych, jak i prowadzimy całoroczną zbiórkę ubrań we współpracy z „Ubrania do Oddania”. 

Współpracujemy z kilkoma organizacjami charytatywnymi m.in. z Lions Club Poznań Rotunda czy z Fundacją Niesiemy Nadzieję. Gramy razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.   

Regularnie wspieramy działalność „Teatru za 1 uśmiech”, a tym samym pośrednio udzielamy wsparcia podopiecznym Wielkopolskiego Centrum Rehabilitacji i Profilaktyki Niepełnosprawności. SOLAR x UBRANIA DO ODDANIA


Od 2023 roku poszerzyliśmy zakres współpracy z organizacją Ubrania do oddania, wprowadzając do sklepów outletowych w Luboniu Factory, Warszawie CH. Ursus, Łódzi CH Ptak Outlet (Rzgów), Szczecinie CH Outlet Park i Wrocławiu CH Fashion Outlet, boxy na ubrania. Każdy kilogram oddanych rzeczy to 1 PLN przekazany na Fundację Centrum Praw Kobiet. Zebrane produkty zostaną posortowane, a następnie trafią do ponownego obiegu lub zostaną poddane recyklingowi.

Wsparcie działań prowadzonych przez FCPK ma dla nas szczególne znaczenie. Od ponad 30 lat projektujemy modę dla kobiet. Solar tętni kobiecą energią  i niejednokrotnie podejmuje w ramach prowadzonych przez siebie działań dialog na rzecz wzmocnienia roli i znaczenia kobiet w społeczeństwie i  biznesie.

Chcielibyśmy, aby kampania SOLAR na rzecz Fundacji Centrum Praw Kobiet stała się nośnikiem ważnych dla nas wartości, skłaniała do porzucenia stereotypów i sprzyjała szansie na zmianę.

WSPIERAMY KULTURĘ I SPORT

Od 11 lat jesteśmy partnerem festiwalu muzycznego Enter Enea Festival pod dyrekcją artystyczną Leszka Możdżera. W ramach współpracy co roku powstaje dedykowana mini-kolekcja festiwalowych gadżetów. Dbamy również o stylizację prowadzącej koncerty – Agaty Kołacz.


Jesteśmy partnerem konkursu piosenki poetyckiej „Pamiętajmy o Osieckiej” organizowanego przez Teatr Nowy w Poznaniu.

Jako partner Polskiego Związku Tenisowego wspomagamy Reprezentację Polski kobiet w tenisie ubierając zawodniczki w stroje wizytowe oraz przekazując nagrody.

Jesteśmy również partnerem projektu społeczno-filmowego Women Lockdown, który dotyka bliskich nam, szczególnie w kontekście kobiet, tematów – drogi, pasji i spełnienia.


W tym roku zostaliśmy partnerem wystawy Great Patriotic, prezentowanej w Galerii Miejskiej BWA w Bydgoszczy pod kuratelą prof. dr hab. Marty Smolińskiej. konfrontowała prace klasyka węgierskiej neoawangardy Endre Tóta z pracami młodego pokolenia artystek i artystów związanych z Ukrainą i Białorusią. W ramach partnerstwa wyprodukowaliśmy album i przypinkę towarzyszące wystawie.

DZIAŁAMY LOKALNIE I DZIELIMY SIĘ WIEDZĄ

 

Jesteśmy poznańską firmą i naszym celem jest wspieranie przede wszystkim lokalnych inicjatyw i projektów. Wśród naszych partnerów są Teatr Wielki, Teatr Polski, Teatr Nowy. 

 

Szczególne miejsce w naszych działaniach zajmuje Uniwersytet Artystyczny imienia Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Od lat organizujemy warsztaty dla studentek/studentów uczelni, prowadzimy programy stażowe i wykłady dla studentek/studentów. Wspieramy projekty inspirowane przez uczelnię. Jako partner Konkursu imienia Marii Dokowicz na najlepszy dyplom UAP od kilku lat przyznajemy nagrody specjalne oraz wyróżnienia dla studentek/studentów.

 

Kolejny rok wspieramy Klub Kobiet Przedsiębiorczych, który promuje idee samorozwoju i wsparcia dla wszystkich kobiet zainteresowanych biznesem.

 

Kibicujemy młodym talentom - w tym roku zostaliśmy partnerem Ogólnopolskiego Konkursu dla młodych projektantek i projektantów oraz krawcowych i krawców „Szmaragdowy Guzik”. Nagrodą ufundowaną przez SOLAR był tygodniowy staż w naszym Dziale Projektowym.

 

W ramach Dnia Przedsiębiorczości zapraszamy do naszej siedziby uczniów i uczennice szkół średnich, aby przez przyglądanie się pracy naszego działu Design czy Wzorcowni pomóc młodym w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.  

 

Wzajemna pomoc i solidarność to kluczowe wartości dla wszystkich pracujących w
SOLAR COMPANY S.A.

 

Od 24 lutego nasze oczy i serca skierowane są na wschód Europy. Niezwłocznie nawiązano kontakt z organizacjami koordynującymi pomoc dla Ukrainy i dla uchodźców. Zarząd Solar Company S. A. podjął decyzję o finansowym wsparciu akcji SOS UKRAINA organizowanej przez Polską Akcję Humanitarną.  Firma podjęła również działania wewnętrzne, aby wspomóc rodziny przyjeżdżające do Polski – wśród pracownic/pracowników firmy została uruchomiona zbiórka najpotrzebniejszych produktów, w których zakup zaangażowała się również sama firma. Dwie rodziny zostały otoczone bezpośrednią opieką: Solar objął bezpośrednią opieką jedną z ukraińskich rodzin, która dotarła do Poznania - znaleziono dla niej odpowiednie lokum i zadbano o bieżące potrzeby.

 

W środę 2.03 z  Poznania wyruszył pierwszy transport potrzebnych rzeczy do Szpitala Dziecięcego we Lwowie. Solar we współpracy z Lions Club Poznań Rotunda przekazał środki czystości, opatrunki, żywność i niezbędną w tamtejszych warunkach elektronikę jak latarki i baterie. To przedsięwzięcie udało się zorganizować  wewnętrznym, bezpośrednim transportem – jeden z kierowców Solar przewiózł produkty do Przemyśla, gdzie przejęła je lokalna kontrahentka firmy, a następnie trafiły one bezpośrednio do potrzebujących. W tym niezwykle trudnym i bolesnym czasie Solar, jako budowana od lat społeczność  stara się działać wspólnie i przekuć  wszechobecne lęki w realne działania.

 

Firma pozostaje w stałym kontakcie z czwórką swoich ukraińskich Partnerów, którym po rozpoczęciu inwazji zaproponowała każdą możliwą do realizacji formę pomocy. Informacje uzyskane do tej pory wskazują, że osoby te nie ucierpiały w wyniku działań wojennych i czują się w miarę bezpiecznie.

 

O MARCE

Nasza historia sięga 1989 roku, w którym to trzech współwłaścicieli przekuło inspiracje w stworzenie marki modowej.

SKLEPY

Sieć sklepów Solar na terenie Polski to 63 sklepy własne, 16 placówek franczyzowych i 49 sklepów partnerskich.

KULTURA PRACY

Jesteśmy rozbudowaną i nowoczesną firmą, która stawia na rozwój talentów i ścieżki kariery wewnętrznej.