Solar społecznie odpowiedzialny

Naszym długofalowym celem jest zbudowanie wśród naszych pracowników społeczności, która w pierwszej kolejności korzystając z własnych zasobów, a następnie ze wsparcia firmy, wspólnie wspiera lub realizuje wybrany cel - to jedne z filarów realizowanej przez nas polityki społecznie odpowiedzialnej firmy.

FIRMA

WSPARCIE LOKALNE, DZIELENIE SIĘ WIEDZĄ, ZAINTERESOWANIA SZTUKĄ I SPORTEM

Wzajemna pomoc i solidarność to kluczowe wartości dla wszystkich pracujących w
SOLAR COMPANY S.A.

 

Od 24 lutego nasze oczy i serca skierowane są na wschód Europy. Niezwłocznie nawiązano kontakt z organizacjami koordynującymi pomoc dla Ukrainy i dla uchodźców. Zarząd Solar Company S. A. podjął decyzję o finansowym wsparciu akcji SOS UKRAINA organizowanej przez Polską Akcję Humanitarną.  Firma podjęła również działania wewnętrzne, aby wspomóc rodziny przyjeżdżające do Polski – wśród pracowników firmy  została uruchomiona zbiórka najpotrzebniejszych produktów, w których zakup zaangażowała się również sama firma.  Dwie rodziny zostały otoczone bezpośrednią opieką: Solar objął bezpośrednią opieką jedną z ukraińskich rodzin, która dotarła do Poznania - znaleziono dla niej odpowiednie lokum i zadbano o bieżące potrzeby.

 

W środę 2.03 z  Poznania wyruszył pierwszy transport potrzebnych rzeczy do Szpitala Dziecięcego we Lwowie. Solar we współpracy z Lions Club Poznań Rotunda przekazał środki czystości, opatrunki, żywność i niezbędną w tamtejszych warunkach elektronikę jak latarki i baterie. To przedsięwzięcie udało się zorganizować  wewnętrznym, bezpośrednim transportem – jeden z kierowców Solar przewiózł produkty do Przemyśla, gdzie przejęła je lokalna kontrahentka firmy, a następnie trafiły one bezpośrednio do potrzebujących. W tym niezwykle trudnym i bolesnym czasie Solar, jako budowana od lat społeczność  stara się działać wspólnie i przekuć  wszechobecne lęki w realne  działania.

 

Firma pozostaje w stałym kontakcie z czwórką swoich ukraińskich Partnerów, którym po rozpoczęciu inwazji zaproponowała każdą możliwą do realizacji formę pomocy. Informacje uzyskane do tej pory wskazują, że osoby te nie ucierpiały w wyniku działań wojennych i czują się w miarę bezpiecznie.

 

WSPIERAMY KULTURĘ I SPORT

Od 10 lat jesteśmy partnerem festiwalu muzycznego Enter Enea Festival pod dyrekcją artystyczną Leszka Możdżera, a także partnerem konkursu piosenki poetyckiej „Pamiętajmy o Osieckiej” organizowanego przez Teatr Nowy w Poznaniu.

Jako partner Polskiego Związku Tenisowego wspomagamy Reprezentację Polski kobiet w tenisie ubierając zawodniczki w stroje wizytowe oraz przekazując nagrody.

DZIAŁAMY LOKALNIE I DZIELIMY SIĘ WIEDZĄ

Jesteśmy poznańską firmą i naszym celem jest wspieranie przede wszystkim lokalnych inicjatyw i projektów. Wśród naszych partnerów są Teatr Wielki, Teatr Polski, Teatr Nowy i ICHOT. Szczególne miejsce w naszych działaniach zajmuje Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu. Od lat organizujemy warsztaty dla studentów uczelni, prowadzimy programy stażowe, wspieramy projekty inspirowane przez uczelnię.

EKO - ZASADA MAŁYCH KROKÓW

Wierzymy, że metodą małych, ale systematycznych działań jesteśmy w stanie dbać o środowisko naturalne. W myśl zasady "nie wyrzucaj - wykorzystaj", staramy się wielokrotnie używać materiałów typu kartony, papiery czy segregatory oraz regularnie przekazujemy materiały ekspozycyjne na potrzeby poznańskich teatrów i Katedry Ubioru UAP.


Dbamy o jakość wykonania naszych produktów, która gwarantuje długi cykl życia, a z sezonu na sezon coraz większą część produktu przenosimy do polskich szwalni. W ramach dołączenia do inicjatywy Stowarzyszenia Otwarte Klatki, zobowiązaliśmy się nie używać naturalnych futer przy okazji produkcji ubrań.

POMAGAMY


Od wielu lat wspieramy placówkę Przyjazny Dom w Trzciance. Oprócz pomocy rzeczowej,  współpracy jest stały kontakt regularne spotkania z podopiecznymi placówki.


Dodatkowo angażujemy pracowników i wspólnie organizujemy zbiórki pomocowe dla lokalnych przytulisk dla zwierząt i domów pomocowych.


Współpracujemy z kilkoma organizacjami charytatywnych m.in. z Lions Club Poznań Rotunda czy z Fundacją Niesiemy Nadzieję.  Regularnie wspieramy działalność „Teatru za 1 uśmiech” a tym samym  pośrednio udzielamy wsparcia podopiecznym Wielkopolskiego Centrum Rehabilitacji i Profilaktyki Niepełnosprawności. Gramy razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

POMAGAMY

Od wielu lat wspieramy placówkę Przyjazny Dom w Trzciance. Oprócz pomocy rzeczowej, ważnym elementem współpracy jest stały kontakt regularne spotkania z podopiecznymi placówki.
Dodatkowo angażujemy pracowników i wspólnie organizujemy zbiórki pomocowe dla lokalnych przytulisk dla zwierząt i domów pomocowych.

O MARCE

Nasza historia sięga 1989 roku, w którym to trzech współwłaścicieli przekuło inspiracje w stworzenie marki modowej.

SKLEPY

Sieć sklepów Solar na terenie Polski to 63 sklepy własne, 18 placówek franczyzowych i 52 sklepy partnerskie.

KULTURA PRACY

Jesteśmy rozbudowaną i nowoczesną firmą, która stawia na rozwój talentów i ścieżki kariery wewnętrznej.